Home / Bıyık Ekimi Bilgileri / Favori Nasıl Ekilir?

Favori Nasıl Ekilir?

Erkeklerin sakal ve saçlarının tam birleşme noktasında ki bölgeye verilen isimdir. Kişisel bakımına özen gösteren erkekler için favoriler en az saç, sakal ve bıyık kadar önemlidir. Kişiler bu bölgeyi değişik modellerde keserek kendilerine yeni bir tarz oluşturabilirler.
Geçmişten günümüze bir çok favori modeli moda olmuş ve bir çok kişi aynı model favoriyle epey uzunca süreler vakit geçirmiştir. Bir zamanlar L harfi şeklinde uzatarak Lenin’ci olduğunu ifade edenler vardır. Favorisi olmayan daha doğrusu çıkmayan ya da ayaralanmayla favorilerini kaybeden erkekler vardır.

Favori Neden Çıkmaz

Bunun en sık sebebi o bölgede kıl kökü olmamasıdır. Kök olmayınca kıl çıkmaz. Diğer bir sebepte testosteron hormonu olmaması ya da eksik olmasıdır. Testosteron sakal ve bıyık gibi favorilerin de gelişimini sağlayan hormondur. Eksikliğinde favoriler ya hiç görünmez ya da tüy gibi kalır ancak bu durumda sakal ve bıyıklar da çıkmaz. En sık gördüğümüz eksik türü çenede yeterli sakal varken favorilerin olmamasıdır, bunun tek sebebi genetik olarak o bölgede kıl kökü olmamasıdır.

Favori Ekimi

Günümüzde saç, sakal ve bıyık ekilerek insanların eksikliklerinin tamamlanma gibi bir çözümü bulunmaktadır. Aynı faktör favoriler içinde geçerlidir.  Dolayısıyla bölge tamamen boş, yarım ya da seyrek olan kişiler bu bölgeye ekim yaptırarak eksikliklerini tamamlayabilecekleri gibi kendilerini daha fazla öz güvenli hissedebilirler.

Favori Ekimi Nasıl Olmalı?

Eğer ekim yaptırmayı düşünüyorsanız ya da bir yakınınız ekim yaptıracaksa mutlaka bilinçli bir şekilde hareket edilmeli. Gereken her şey önceden okunmalı ve öğrenilmelidir. İnternet ortamında ekim yapan merkezleri, uzmanları ve daha önce ekim yaptırmış olan kişilerin yorumlarını araştırarak okumanızda ve gereken bir çok bilgiyi edinmenizde fayda vardır ancak bunların önemli bir kısmının bu merkezlerde çalışanlar olduğunu ve yorumların da çakma olduğunu bilmelisiniz. Favori saç gibi değildir kökler 70-80 gibi açılarla değil 35-40 derecelik açılarda ekilmelidir.

Köklerin Tekli Olarak Ekileceğinden Emin Olmalısınız
Saç, kaş, bıyık ve sakal ekimi yapan merkez ya da uzmanlar çeşitli yöntemlerle yapabilirler. Örneğin bir çok merkez veya uzman kişi işlemi yaparken kökleri tekli değil kanal açarak çoklu bir şekilde yapmaktadır. Fakat bu son derece yanlış bir tarzdır ve kişi ekim işlemi bitip bir kaç gün sonra sakalları uzadığında neden ve ne kadar kötü olduğunu kendisi fark edecektir. Jiletle tıraş olursa kötü bir deri görünümü ortaya çıkar.
Kanal açılarak değil iğne ile delik açarak köklerin hepsi tekli bir şekilde ekilmesi ile sağlanabilir.

Favori Ekimi İçin Hangi Doktora / Merkeze Gidilir?

Araştırmalarınızı mutlaka çok iyi yaparak gereken her şeyi öğrenin. Dikkat etmeniz gereken her noktayı ezberleyin ve doktorunuza sorun. İşlemi yapacak olan kişinin doktor olmasına ve yardımcı personele  yaptırmayacağına emin olun.

Sakal, bıyık ve kaş ekimi için Türkiye’nin ilk sakal, bıyık ve kaş ekimini gerçekleştiren Op. Dr. Atilla KAYA’yı tercih edebilirsiniz. Bu konuda tecrübeli ve son derece titiz bir şekilde çalışan Op. Dr. Atilla KAYA tarafından yapılmış olan ekimi aşağıda ki videodan izleyebilirsiniz.

Favori Ekimi Video

Saç dışında ki tüm işlemler için kendisine 0212 572 72 65 – 0542 62108 88 numaralı telefonlardan ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

Videoyu izlediniz şimdi aşağıdaki şu önerileri okuduktan sonra tekrar izleyin sonra araştırmaya başlayın.
Hastaların çoğu araştırmalarında ısrarla ve öncelikle ücretlerden başlamaktadır. Ne yazık ki bunun sonucunda belki daha ucuza yaptırıyorlar ömür boyu bunun sıkıntısını yaşıyor veya gidip ektirdiklerine epilasyon yaptıryorlar. Yukarıda kısaca yazıldı ama şu noktalar araştırmanın önemli soruları olmalı, ücret en son sorulacak soru olmalıdır.
Kökler kaç derece açılarla ekilecek
Her kök tekli olacak mı, asla 2-3-4 kök içeren greft olmamalı
Kökleri uzman doktorun bizzat kendisimi ekecek yoksa doktorun kendisi yanda çay içerken iki lise mezunu yardımcı elemanlar mı yapacak
Kanal açılarak mı yoksa iğne ile mi yapılacak
Greftler dışarda ne kadar süre bekleyecek
Favoriler çıktığında kök diplerinde pütür olacak mı
Sinekkaydı tıraş olursam belli olacak mı
Doğala ne kadar yaklaşılabilecek
Sakalın gereksiz boyun alanındaki kökleri kullanılabilir mi
Sınırları kendim belirleyebilirmiyim

İletişim ve net ücret almak için 0542 621 08 88 e whatsapp üzerinden fotoğraflar gönderebilirsiniz.

About kadir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek*