Home / Bıyık Ekimi Bilgileri / Bıyık Ekimi Öncesi Sonrası

Bıyık Ekimi Öncesi Sonrası

Ekim yaptırmayı düşünen herkesin merak ettiği şey sonrası nasıl görüneceğidir. Haklı bir meraktır çünkü ömür boyu yüzün en görünen yerinde duracak bir yapının doğal görünmesi haklı bir beklentidir. Ne yazık ki saç ekimi kültüründen kopamadan bıyığa soyunanların sonuçları bir çok kişiyi üzmektedir.

Daha fazla öncesi sonrası fotoğraf ve videolar için instagram hesabımız instagram.com/biyikekimi

Bıyık ekiminde beklentilerinizi iyi belirlemeli ve işlemi yaptıracağınız kişiye bunu net bir şekilde ifade etmelisiniz. Asla ödün verilmemesi gereken şey görsellikte doğallığa yaklaşmaktır. “ektim oldu” zihniyetiyle yürüyecek bir işlem değildir.

Aşağıda iki farklı klinikte ekilmiş kişilerin fotoğraflarını göreceksiniz. Burada doğallıktaki kastın ne anlama geldiğini çok iyi ifade etmektedir. Sayfanun sonunda Dr Atilla Kaya tarafından yapılan diğer ekimleri görebilirsiniz.

Bir başka ekimimiz

Ekimden önce
Ekimden sonra

Bıyık Ekimi Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde ekilmemiş olan ve tavşan bıyığı gibi görünen iki fotoğraftaki kişilerin öncesi fotoğrafları olmadığı için eklenmemiştir. Öncesi sonrası eklenen üstteki fotoğraflardaki kişiye 500 kök nakli yapılmıştır. Kökler enseden alınmıştır. Eğer kişinin boyun kısmında gereksiz sakallar olsaydı ve kökleri oradan alıp ekebilseydik kıl kalitesi daha iyi olacağından doğaldan ayırt etmek mümkün olmayacağı kadar doğala yakın olurdu.

Kötü Görünen Bıyık Ekimi

Örnek olsun daha doğrusu aradaki kalite ve doğallık farkının anlaşılması için eklediğimiz bu iki farklı kişiye yapılmış ekimler bize ait değildir

Yukarıda gördüğünüz iki fotoğrafın da ait olduğu kişiler ektirdiklerine bin pişman olacakları bir sonuç almışlardır. Pişman olmamak için bu sitede yazılanları ciddi bir sınava hazırlanır gibi dikkatle okumanız ve bu okuduklarınızı görüşme yaptığınız doktora sormanız pişman olma ihtimalinizi azaltır.

Bıyık Ekimi Doğal Olur mu?

Bu tamamen ekimleri yapan kişinin eğitimi, tecrübesi, yöntemin ayrıntıları ve kişinin işine verdiği öneme bağlıdır. Kanal açılarak yapılan ekimde istenilen çıkış açısını bermek mümkün değildir, her kök farklı yöne çıkabilir, işte ayrıntı bunun gibi şeylerde gizlidir.

Doğal görünmeyen fotoğraftaki ekimler yardımcı personeller tarafından, kanal açılarak, açısı önemsenmeden yapılan ekimlerdir. Öncesi- sonrası olan fotoğraf ise uzman doktorun bizzat kendisi tarafından kanal açılmadan, iğne ile, her bir köke olması gereken yönde 5-40 derece açı verilerek ekilmiştir.

Bıyık Ekimi Yaptıranlar

Şu noktalara dikkat ederlerse berberin dahi doğaldan ayırt edemeyeceği kadar doğala yakın bir sonuç elde ederler;
– Ekim uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmalıdır, “doktor kontrolünde ekim” bindiğiniz uçağı pilotun kontrolünde hosteslerin kullanması gibidir.
– Ekim kanal açılmadan iğne ile yapılmalıdır
– Tüm kökler kesinlikle tekli greftlerden oluşmalıdır, asla iki üç kök içeren greft olmamalıdır.
– Her köke olması gereken yönde ve cilde 35-40 derecelik açı verilmelidir.
– Varsa kökler sakalın gereksiz kısımlarından alınmalıdır, sakalın gereksiz kısımlarında yoksa enseden alınmalıdır.
– Vücut kılından yüz bölgesine ekim yapılmamalıdır, vücut kılları ince olduğu için kalitesiz olur, beklentiyi karşılamaz.
– Ücretlendirme yapılacak kök sayısına göre yapılmalıdır. “500 greft ekerek kapatırız” gibi yaklaşım hastayı ikna etmek içindir, ”sınırsız ekeriz” demekte hastayı kandırmaya çalışmaktır.
– Greftler mümkün olduğunca alındıktan en kısa sürede ekilmeli, dışarıda oksijensiz uzun süre bırakılmamalıdır.
– Köklerin hepsi mutlaka tekli olmalıdır, doğal bıyıklarda ikili üçlü gruplar olmaz.
– İşlemden sonra “yemek yeme” gibi son derece gereksiz yasaklar konmamalıdır.

Bıyık Ekimi Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Bıyık ekimi ile düzeltilebilen durumlar

Köseliğe bağlı olarak bıyığın hiç çıkmaması; her ne kadar piyasada çeşitli kozmetik ürünleri çıkardığı iddiası ile satılsa da belli bir yaşa kadar çıkmadıysa tek çözüm ekimdir.

Bıyıkların seyrek olması; istenildiği kadar sıklaştırma yapılabilir.

Üst dudak civarında yara, ameliyat, yanık izi olması; yara isini kapatmanın tek yolu ekimdir.

Saçkıranla bir kısım bıyığınının dökülmesi;saçkıranda ekilebilir ama saçkıranın her zaman her kıllı alanda olabileceği ve ekilenlerde de bu sorunun yaşanabileceği bilinmelidir.

Bıyığın ince olması; makul ve mantık dahilinde istenildiği kadar kalınlaştırılabilir.

Simetrisinin bozuk olması (bir tarafın daha ince olması gibi); eksi olan tarafa ekilerek eşitlik sağlanabilir.

Bıyık ekiminde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar

Kötü yapılmış bir bıyık ekimi kişiyi mutlu edeceğine ekim yaptırdığına pişman dahi edebilir bu sebeple ekim yaptıracak kişi aşağıda yazılacak ayrıntıları ekim yapacak doktora mutlaka sormalı, olumlu ve tatmin edici yanıt almalıdır.

Mümkünse sakalın gereksiz boyun alanlarından alınan kökler ekilmelidir çünkü sakalın yapısı bıyığın yapısıyla aynıdır.

Köklerin tamamı tekli ekilmelidir, 2-3 kök içeren greft şeklinde ekilmesi halinde tıraş olunduğunda ciltte çok çirkin görünene demet şeklinde görünüm olur.

Köklerin ekilme açısı 25-30 derece olmalıdır daha dik ekilen bıyıklar çalı gibi görünmesine sebep olur ki kişi bıyıklarını uzatırsa karşıya doğru diken gibi çıkar.

Köklerin ekileceği delikler asla kanal açılarak yapılmamalıdır çünkü kanal açma aletleri 1.2 mm – 1.5 mm lik kesiklere sebep olur ve bunlar ciltte çukurluk yapar kişi bıyıklarını keserse bu çukurluklar kötü görünür. Ekilecek noktalar 0.6 mm lik kesici olmayan delici iğneler kullanılarak yapılmalıdır bu şekilde ekim yapıldığında jiletle tıraş olunsa dahi ciltte çukurluk görünmez.

Ekim sadece doktor tarafından yapılmalıdır çünkü bıyığa ekim yardımcı personellere yaptırılmaması gerekecek kadar ayrıntılı ve ciddi bir girişimdir.

Kökler alındığı anda bekletilmeden ekilmelidir çünkü biriktirilip sonradan ekim yapılması köklerin uzun süre oksijensiz kalıp ölmesine sebep olabilir.

Bu ayrıntılara dikkat edilmesi halinde ekilen her kök tutar ve çıkan bıyıklar doğal bıyıklardan fark edilmeyecek kadar doğala yakın bir görünümle çıkar.

Unutulmaması gereken en önemli konu bu işlem saç ekimi gibi değildir ve mutlaka bu konuda tecrübeli doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmalıdır.

Bıyık Ekimi Fiyatları

Aslında ücretlendirme fırından ekmek almak gibidir, ne kadar isterseniz o kadar ekilir. Nasıl fırına gidildiğinde kaç ekmek alacağına evdeki insan sayısına göre kişi kendi karar veriyorsa burada da durum aynıdır. Doktor kabaca ‘şu kadar ekilirse şöyle olur” gibi örnek sayı verir,  kişi bu örnek sayı üzerinden kendi karar verir. Burada aynı örnekle devam edersek şunu söyleyebiliriz. Nasıl fırına gidildiğinde bir lokma ekmek alınamıyorsa bıyıkta da böyledir, yaralanma izi dışındakilerde 300 kök limiti vardır. Yara izi kapatmada izin büyüklüğüne göre değişir.

Abartılmış BıyıkAbartılı Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi Öncesi

Bıyık ekiminden 7 ay sonraki görünüm

Köselerde bıyık ekimi öncesi görünüm

Köselerde bıyık ekimi sonrası görünümİnsanlar buradaki fotoğraflardaki doğallığı görüp herkesin aynı sonucu alacağını sanarak araştırmadan rastgele ekim yaptırıyor ve ne yazıkkki sayfanın ortasi gibi sonuçlar da alıyorlar.

About kadir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek*