Home / Bıyık Ekimi Bilgileri / Bıyık Ekimi Fiyatları

Bıyık Ekimi Fiyatları

Aşağıda net ücretleri göreceksiniz ama ücretlerden önce bilmeniz gereken çok önemli bir şey var ondan söz etmeliyim. Gerek sağlık uygulamalarında ve gerekse estetik uygulamalarda önemli olan kalitedir, ödeyeceğiniz para değil elde edeceğiniz sonuç önemlidir. Ekimden sonra ektirdiklerini epilasyonla geri yok eden insanlar olduğunu bilerek iyi araştırma yapmalı, en kaliteli ekimi yaptırabileceğiniz yeri bulmaya çalışın.

Ekilmiş bıyık fotoğrafları ve ekim videoları için instagram.com/biyikekimi

Toplam ödenecek ücret kişinin sıklık beklentisine göre değişir. Bıyık ekimi fiyatı eksiklik ve kişinin sıklık beklentisine göre değişir ancak saç gibi çok yüksek rakamlarda kök nakli yapılamayacağı için fiyatlarda makul düzeylerde olmaktadır.

Ücreti araştırırken ekimin ayrıntılarını çok önemseyrek sorgulamalısınız, sorgulamanız gereken bir diğer şey de köklerin nereden alınacağıdır. Türkiye’de sadece İdea Klinikte sakalın gereksiz boyun kısmından alınan kökler bıyığa ekilmektedir. Kıl yapısı tıpkısı olduğu için daha doğal olur, saç ince telli olduğu için diğer bıyıklardan cansız kalabilir.

Doğal görünmeyen bir bıyığı bedava ektirseniz ne olacak ki gidip bir de tekrar yok etmek için yaptıracağınız epilasyon için ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu konuda ne demek istediğimi kötü yapılmış bıyık ekimleri sayfası ekleyeceğim orada görebilirsiniz.
Genellikle sakal ekimiyle birlikte yapılır ama sadece bıyığa ekim yapılacağında ekilecek kök sayısı 300-800 arasında değişmektedir. Bıyıkta yara izi gibi dar alan ekimlerinde bu ekilecek kök sayısı çok daha az olmaktadır. Seyrek de olsa bazı abartılı beklentilerde 800 kökün üstünde de ekim yapılmaktadır.

Bıyık Ekimi Kaç Lira?

Fiyat kliniğin bu konudaki birikimine, bıyığı ekenlerin eğitim düzeyine (hemşire ve yardımcı personellerin ektiği klinikler daha ucuza çalışabilir), kliniğin fiyat politikasına ve ekilmesi planlanan köklerin sayısına göre değişebilir.
Makul fiyatlandırma belli bir rakama kadar sabit fiyat uygulanması ve bunun üstüne ekilen her greft için ek ücret alınmasıdır.

Net ücret almak için link https://www.ideaklinik.com/sanal-muayene-uygulamasi.html
Bu durumda akla şu soru gelebilir “benim bıyığımda 10-15 greft eksiği var bunun için ne kadar öderim” böyle durumlarda bir limit rakam uygulanmaktadır yoksa ekonomik olmaz, klinik tamamen zarar eder.
Ayrıca bu grup hastalar bitmek tükenmek bilmez sorularıyla doktorun önemli zamanını almaktadır.

Bıyıktaki yara ve yanık izleri gibi dar alan eksiklerinde ücretlendirme farklıdır. İzin büyüklüğüne göre değişmektedir.

Bir diğer farklılıktan daha söz edeyim; diyelimki yaptırdığınız ekimde küçük değişiklik yapmaya karar verdiniz veya sıklaştırmaya karar verdiniz. Bu durumda rötuş ekimi dediğimiz uygulama yapılıyor. Rötuş ekiminde ekilecek köklerin sayısında sınır yoktur, isterseniz 5 kök bile ektirebilirsiniz.

Burada şöyle bir soru soruluyor, ne kadar ektirirsem yeterli olur, tabi bu soru aynı zamanda ne kadar ücret ödeneceğini de gösterir, aşağıda göreceğiniz fotoğraftaki kişi bu konuda size fikir verecektir. Bu kişiye yaklaşık 350 tekli greft ekimi yapıldı.

Ne Kadar Bıyık Ekilir

Burada tabi ki kişinin beklentisi önemlidir. Hiç bıyığı olmayan bir kişiye 300 kök ekilirse seyrek ama farklılık yaratan düzeyde bıyıkları olur. Bu güne kadar ektiğimiz en yüksek sayı 2000 civarıdır. 2000 civarı ektiğimiz şahıs kulağına kadar uzayan bir alan belirlemiti ve oldukça sık ekmiştik.
Bıyığın ne kadar ekileceğini belirleyen faktörler;
– Çizilecek alanın genişliği, tasarlanan bıyığın genişliği
– Sıklık beklentisi, 1 cm kareye 5 kök ekilebileceği gibi 50 kökde ekilebilir
– Köklerin nereden alındığı, sakaldan alınan kökler daha kalıdır, daha sık görünür
– Kişinin kıl kalınlığı, enseden alınan kıllar biraz daha incedir ama ince telli kişilerde çok ince olabilmektedir, bu kişilerde aynı sayı ekilse de daha seyrek görünür.
– Var olan eksikliğin düzeyi; hiç bıyığı olmayanlara ekim yapıalbildiği gibi seyrek de olsa bıyığı olanlara da ekilmektedir, seyrek de olsa bıyık varsa ekilecek kök sayısı buna paralel azalır.
– Yara izi gibi durumlarda 50-150 kök yeterli olabilmektedir.

Bıyık Ekimi Öncesi Sonrası


Tüm bunların yanı sıra asıl önemli olan bıyık ekiminin kalitesidir kalitesiz bir bıyığı ucuza ektirip ömür boyu pişmanlık duymaktansa ya hiç ekim yaptırmamak yada para biriktirdikten sonra doğru bir işlem yaptırmak daha mantıklıdır.

Sakal Ekimi Fiyatları 2023

Sakal bölgesi bıyıktan çok geniş bir alandır ve ekilecek kök sayısı da buna göre çok değişir. Tabi ki ekilmesi planlanacak greft sayısı kişinin sıklık beklentisine göre çok değişir.
Sakal ekiminin ücretlendirilmesi ekilen kökün toplam sayısına göre yapılır, kökün alındığı yere göre ücreti de değişir.
Ayrıntılı ücretler için www.sakalekimi.com sitesinden bakabilirsiniz.

Önerim;
Yaptırdığınız işlemden pişmanlık duymamak için öncelikle ekimin kalitesini ve doğallığını araştırmalı son olarak ne kadar ücret ödeyeceğinizi araştırmalısınız. Parayı ne zaman olsa kazanırsınız ama pişman olduğunuz bir sonuçtan kurtulmanız o kadar kolay olmayabilir. Siz siz olun öncelikle işlemi yapacak kişinin (bıyık ekimi aynı anda sadece bir kişinin yapabileceği bir iştir) eğitim düzeyini öğrenmeden ekime karar vermeyin.

About admin

122 comments

 1. ekim hangi yontemle yapiliyor.fue mi fut mu.bi de mudaheleden sonra istirahat yazabiliyor musunuz? kizarmis bir goruntuyle ise donmek istemem de.
  Op Dr Atilla Kaya
  fue ile ekim yapıyoruz.izin almanız gerekir.

 2. Merabalzr hocam ben 23 yasindayim biyiklarim aslinda tam ama ben daha cok gur olmasini istiyorum bunun fiyati tahminen nolur ve taksit yapiyormusunuz yada ogrenciye indirim uyguluyormusunuz
  Op Dr Adil Altınsoy
  kliniğimizde muayene ücretsiz,gelirseniz değerlendirip ekime ihtiyacınız olup olmadığını belirleyebiliriz

 3. Hocam 300 kök ekimi bir seferde yapılabiliyor mu? ne kadar zaman alıyor.
  Op Dr Atilla Kaya
  yapılabiliyor.2-3 saat sürer

 4. hocam kök olarak bir hesap yapılıyormuş anladığım kadarıyla. tek bir seansta 500 kök ekim yapılması ne kadar sürer ?
  Op Dr Seher Şirin
  yaklaşık 3 saat sürer

 5. hocam bıyık ekimi yaptıktan sonra tıraş olabilirmiyim
  Op Dr Atilla Kaya
  15 gün sonra olabilirsin

 6. Hocam benim sakal tam ama biyik seyrek 300 kök ektirmek istiyorum il disindan gelicem ayni gun ekim yapilir donermiyim
  Op Dr Atilla Kaya
  randevu alırsanız olabilir.öncelikle fotoğraf göndermelisiniz.054262108888 nolu telefona whatsapptan yazabilirsiniz

 7. hocam yüzümde fazla sakal yok bıyıkta fazla yok sadece çene altı ve hafıf bıyık var ekim için hangi bölgelerden alıyorsunuz?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  saçlı derinin iki kulak arası bölgeden enseden alım yapıyoruz

 8. Hocam sağ biyik tarafinda 2*1 ( 2 çarpi 1 ) genisliginde kücukken yanmış ordan kıl çikmiyor, yanik yerinin ekilmesi mümkunmu acaba ??
  Op.Dr.Atilla Kaya
  evet ekim yapılabilir

 9. Hocam merhabalar benim foullerim boş nasıl olur ve ne kadar olur teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ihtiyacı çevre dokudaki kıl sıklığı ve alan belirler.05426210888 nolu whatsapp numarasına fotoğraf gönderebilirsiniz

 10. Hocam ben Çanakkale’de ikamet etmekteyim şikayetim şöyle benim bıyığımın bir tarafında yuvarlak şeklinde zannedersem 5-6 kök kadar eksiklik var ektirirsem toplam maliyeti ne olur gelirsem randövü almammı gerekiyo ne kadar sürer bana bildirirseniz sevinirim

 11. HOCAM BENİM BIYIĞIMDA BİR CM KARELİK BÖLÜMDE HİÇ KIL YOK. NE YAPABİLİRİZ .
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ekim yapabiliriz

 12. Saygılar hocam bıyık bölgemin bir bölümünde mercimek büyüklüğünde boşluk var kısa bir süre önce ekim için randevu alıp gittim ve görüşme sonunda ekim yapılan yerde hafi çukurluklar olacağı ama bıyık uzayınca görsel olarak Çukurlu’ların kapanıp görülmeyeceğini söylediler bıyığı kestiğim zaman görüntü olarak Çukurlu’ların görüneceğini söyledikleri için içime sinmediğinden dolayı ekimden vazgeçtim ben kanal açılmadan iğne ile ekim yapılmıyormu dediğim de olmadığını kanal açılarak heryerde ekim yapıldığını söylediler iz ve çukurluk oluşmadan ekim yaptırmam mümkünmü varsa nasıl yardımcı olabilirsiniz saygılarımla.Ankarada oturmaktayım.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  aslında 18 yaşında ki kişiye ekim yapmam.ama siz belli bir alanın boş olduğunu söylediğiniz için değerlendirmeye aldım.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,değerlendirelim..ekimi kendim ,kanal açmadan iğne ile yapıyorum.çukurluk oluşmaz

 13. Merhaba hocam benim biyık bolge de bir yara izi var bunu kök ektirerek kapatabilirmiyiz ve maliyeti ne kadar olur bide sakal ve yanak kök ektirmek istiyorum

 14. Hocam merhaba sorum şu ben komple sakal ve bıyık ektirmek istiyorum acaba fiyat ne kadar olur sakalım be bıyığım var ancak ben hiç memnun değilim çok kötü bi görüntü var bu yüzden epilasyon yaptırıp ekim yaptırmak istiyorum fiyat en yüksek ne kadar olur teşekkürler

  • 05426210888 nolu telefona ekim istediğiniz alanları gösteren fotoğraf gönderin birlikte karar verelim
   Op.Dr.Atilla Kaya

 15. Merhaba hocam benim bıyıkların bir tarafı gür bir tarafı seyrek velhasıl seyrek olan tarafı bize ne kadara mal olur teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 16. Bıyık ekimiyle sarkık bi bıyığa sahip olabilir miyiz

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz, birlikte değerlendirebiliriz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek*