Kıllı bölgede olan yaralanmalar o alandaki köklerin ölümüne sebep olduğu için kıl çıkamaz. Hem yara izinin olması hem de kılların olmaması oluşan bu izin vücudun başka yerinde olanlardan daha dramatik ve abartılı görünmesine sebep olur. Vücudun tam ortasında olduğu, konuşurken kıpırdadığı ve dudağın kasılmasıyla şekil değiştirdiği için çok dikkat çekicidir ve karşıdaki kişinin gözü hep oraya kayar. Karşıdaki kişinin gözü kaymasa da izi olan kişi herkesin oraya baktığını düşünerek huzursuz olur.

Bıyık ekimi fotoğrafları ve videoları için instagram.com/biyikekimi

Bıyığın alt kısımdaki izler bıyık uzatılarak kapatılabilir ama üst kısımdaki yaralanmalar veya dikine çizgi şeklinde olan yara izleri kapatılamaz hatta bıyık bırakıldığında daha dikkat çekici hale gelir.

Bıyıktaki Yara İzi Nasıl Kapatılır?

Daha çok yaralanma ve yarık dudak, tavşan dudak gibi doğumsal sorunların çözümü için yapılan ameliyatlar sonrası ortaya çıkan yaralanma izleri görürüz. Bu tür estetik sorunların tek çözümü kıl kökü naklidir yani bıyık ekimidir. 1 saatte tamamlanan böyle bir işlem kişinin sosyal yaşamına engel olmaz.

Kökler tercihen sakalın gereksiz boyun kısmından alınarak bıyık kısmına ekilmelidir, bu şekilde yapıldığında kıl kalitesi aynı olduğu için daha doğal görünür. Enseden alınan kıllar daha ince yapıdadır ve abartılı olmasa da farklı görünür. Sakalın gereksiz boyun kısmında kıl yoksa o zaman enseden saç kökü alınıp ekilebilir yani çaresizlik halinde saç kullanılması gerekir yoksa öncelik sakaldaki kaliteli kıllardadır.

Bıyık ekimi saç gibi değildir çok dikkat edilmesi gereken ayrıntıları vardır. Ekim öncesi doktordan şu bilgiler net öğrenilmelidir. Kılların ekim açısı etraftaki bıyıkların açısına göre yapılmalıdır, her kök kesinlikle tekli olmalı asla ikili üçlü ekilmemelidir, ekilecek köklerin açısı o bölgede bulunanların açısıyla aynı olmalıdır, bir diğer konu ise bıyıkların hepsi normalde hep teklidir bu sebeple ekimde mutlaka tekli kökler halinde yapılmalıdır.

Yaralanma izini ekimile kapatma işlemi genellikle tek seansta yapılabilmektedir ancak bazen doku o kadar sert olur ki doktoru seyrek ekmeye zorlar bu durumda 2. veya 3. seansla sıklaştırma yapılabilir.

Bıyıkta yara izi ekim öncesi

Bıyıkta yara izi ekim öncesi

Bıyıktaki yara izine ekim sonrası görünüm

Bıyıktaki yara izine ekim sonrası görünüm

Ekim için köklerin alındığı sakal bölgesi

Ekim için köklerin alındığı sakal bölgesi, işlemden hemen sonra

Yara İzine Ekim Yapılırsa Tutar mı?

Evet tutar, bazı klinikler işi bilmediği daha doğrusu daha önce böyle bir işlem yapmadığı için ”ölü deri tutmaz” dese de ekilen her kök tutar. Vücutta ölü deri diye bir şey olmaz. Tutup tutmayacağını anlamanın çok basit iki yolu vardır
1- Sıradan bir iğne alın izin olduğu noktaya dokunun acıyorsa tutar demektir
2- Yine iğneyi iz olan bölgeye derince batırın, iğneyi batırdığınız noktadan kan geldiyse ekilecek kökler yeterince beslenir yani tutar demektir.

Yarık Damak Ameliyatı Sonrası

Yarık damar doğuştan üst damağın yeterli olmaması durumudur, çok değişik düzeyde eksiklik olabilmektedir. Estetik cerrahi ile harikalar yaratılmakta, muhteşem sonuçlar elde edilebilmektedir. Üst dudakta kabul edilebilir deformasyon ve ameliyat izi kalır.
Bebek erkekse ergenlik döneminde bıyıklar çıkmaya başladığında yeni bir sorun eklenir. İzin olduğu yerlerde kıl çıkmaz , etrafında çıkar. Buna bağlı olarak kılsız alan abartılı düzeyde dikkat çeker hale gelir. Bıyığı olmadığı için izi ve deformasyonu kamufle edemez.
Kıl çıkmayan alana kıl kökü nakli yapılarak kılsızlığın getirdiği renk farkından kaynaklanan iz büyük oranda kamufle edilebilir. Bıyıklar uzatılarak o bölgedeki doku eksikliği, çukurluk, deformasyon büyük oranda kapatılabilir. Ne yazık ki kız çocuklarında böyle bir kamuflaj yapma şansı yoktur.

Sakal Kılları Tercih Edilir

Bıyığın yapısı ile sakalın kıl yapısı yaklaşık aynıdır bu sebeple bıyığa ekilecek kökler tercihen sakalın gereksiz boyun kısmından ya da elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kökler alınarak ekilmelidir. Bu uygulamada kişilerin en çok sorduğu soru ”boyundan sakal alınınca iz kalır mı?” bu güne kadar yaptığımız yüzlerce kişinin hiçbirinde hiç iz kalmadı. İz kalmamasının en önemli sebebi alımı elle yapmamız ve ince alım ucu kullanmaızdır. Motorla alınırsa ciddi iz kalabilir.

Yara İzine Bıyık Ekimi için 26 yorum yapılmış


can
25 Ocak 2013

bu operasyonu yapan doktorun adını öğrenebilirmiyim ve şöle bi sorum var bıyık ekiminde kılların kalın veya ince olması bi sorun teşkil edermi
Op.Dr.Atilla KAYA
Tbiki önemi var şöyleki;ince kıl ekilirse ince çıkar halbuki bıyık kılları vücuttaki en kalın kıldır.Eğer sakalın gereksiz kısımlarında alabileceksek o kılları ekiyoruz yoksa daha ince de olsa ense kıllarını ekiyoruz.Yani tercihen bıyık için en kaliteli kıllar kullanılmalı

mustafa
25 Şubat 2013

Bilgi almak istiyorum
Op.Dr.Atilla KAYA
Buradan sorabilir veya info @ ideaklinik.com ye resim gönderebilirsiniz.

oğuz
24 Nisan 2013

bu ekimi hangi doktor gerçeklerştirdi öğrenebilirmiyim

kemal
26 Nisan 2013

küçükken köpek ısırması sonucu üst dudak burun deliği hizasından aşağı doğru dikey bir skar izi var çok az ama orada kıl çıkmadı bıyık bıraktığımda belli olmuyor ama bıyık sevmiyorum ancak görünmesin diye de bırakmak zorunda kalıyorum varmı çözümü teşekkürler
Op.Dr.Atilla KAYA
evet bıyık ekilerek kapatılabilir

alper tahir
13 Kasım 2013

üst dudağımda yıllar önce çökme olduğu için kıkırdakla dolduruldu.fakat yara izi kaldı.benim sorum altta kıkırdak olduğu için kıl ekilebilirmi …aydınlatırsanız sevinirim…iyi çalışmalar…
Op.Dr.Atilla KAYA
evet cilt olan heryere ekim yapılabilir,mesela kafada derinin hemen altında kemik var ve saç ekimi yapılabiliyor

RECEP TAŞPINAR
30 Aralık 2013

slm. sitenizde iletişim bilgilerinizi bulamadım. hangi ildesiniz ve bıyık ekimi ile alakalı fiyat ve detaylı bilgiyi nasıl elde ederim.
Op.Dr.Atilla KAYA
Mail formu eklendi
resim göndermek isterseniz şu linkten gönderebilirsiniz
http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

yavuz
29 Nisan 2014

idea klinikte çalışıyorsunuz sanırım ama idea klinik sitesinde bıyık ekimi, sakal ekimi vs hiçbirşeye rastlamadım
Op.Dr.Atilla KAYA
genel olarak kendi sitesi olan konu hakkında pek yazı koymuyoruz,kaş ekimi var ama diğerleri yok yarın ekleteyim bari

Mert
24 Ağustos 2014

burnumun altinda ust dudak kisminda asagi dogru ince bir iz var biyik biraksam belli olurmu biyik ekimiyle kapatilabilir mi yada
Op.Dr.Atilla KAYA
bıyık bırakarak anlayabilirsiniz
ekimle kapatılır

Ali
15 Kasım 2014

10 sene önce burnumun altından dikiş atıldı.İnce bir dikiş izi var.Kıl çıkmıyor.Bıyık bırakmak istiyorum fakat dikiş izi belirginleşiyor.Ekim yapılarak giderilebilir mi
Op.Dr.Atilla KAYA
evet kapatabiliriz

Kenan
16 Kasım 2014

Hocam dudağımın üstünde dikiş izi var.3 aylık bir çizgi.Ekim maliyeti ne olur.cevaplarsanız sevinirim.İstanbulda mı tedavi uyguluyorsunuz.
Op.Dr.Atilla KAYA
evet İstanbuldayım, 1500 tl tutar

davut
05 Aralık 2014

Hocam üst durağında burun deliğine hizasında aşağı doğru dikiş izi var ve orda bıyık çıkmıyor öneriniz ne olur ve bize kaça mal olur
Op.Dr.Atilla KAYA
tek çözüm bıyık ekimi
lmitimiz 1500 TL ama gelirseniz değerlendiririz

enes
29 Aralık 2014

hocam dudak damak yarığı var bende estetik oldum düzelme sağlandı fakat bıyık ekimide gerekiyormuş şimdi enseden alınıyorsa bu ensede daha uzama oluyor mu ? ve iz ne kadar kapatılabiliyor ? ve diyelim ki bıyıklar çıktı bıyıklar uzadı kaç haftada bir kesiyoruz normal bir insan gibi süreçlerimi yaşıyoruz yoksa daha mı farklı ve bıyıkları kesince bıyıksız bir biçimde o iz yine gözüküyor mu yoksa iz yeniden ortaya mı çıkıyor teşekkürler.
Op.Dr.Atilla KAYA
iz büyük oranda kamufle olur
diğer bıyıklarınız gibi uzar ve kesilebilir

Ahmet
27 Ocak 2015

Hocam bıyığımda burun izasından dudağa kadar ince çizik var bıyık bırakınca belli oluyor. Çok fazla kıl kökü gideceğini sanmıyorum bize ne kadar maal olur diğer yorumlarda 1500 TL gibi bi fiyat demişsiniz.. Teşekkürler..
Op.Dr.Atilla KAYA
yaklaşık o kadar tutar

erkan
08 Şubat 2015

hocam ben daha 16 yaşındayım yara izim dudağımın hemen üst kısmında yara daha yeni oldu diye bilirim yaklaşık 8 gün önce oldu üstündeki yara kabuğu nemlendirici sürerek kendiliğinden döküldü şimdi ise sanki içi boş kalmış gibi bir göründü lütfen bana yardım edin bu olayı kafama çok takıyorum. Teşekkürler.
Op.Dr.Atilla KAYA
kafaya takmayın grekirse ekim yapılır

osman
26 Şubat 2015

Iyigunler hocam ben dogustan yarik dudak olarak dunyaya geldim arastirmalarima gorede yarik tam olarak kapatilamiyor baya bi iz kaliyor net sekilde ameliyat olmadan biyik ekim yaptirabilirMiyiz
Op.Dr.Atilla KAYA
Ameliyattan sonra yapılmalı

Ali
29 Ekim 2015

Hocam ben doğuştan yarık dudak olarak dünyaya geldim estetik ameliyatı oldum. Şu an o bölgede sakal çıkmıyor sakal ekimi olur mu ? Veya başka bir ameliyat ile dudaktaki izi tamamen yok edebilme şansı var mı ?
Op.Dr.Atilla KAYA
olur.sakal ekimi ile rahat kamufle edilir

Huseyın
17 Kasım 2015

Hocam benım doğuştan dudağımda bir parmağın yarısı kalınlığında iz bulunuyor o izi aldırmak için ameliyat oldum ama alamadılar.o bölgeye bıyık ekimi yapılır mı.bıyık ekimi yapıldıktan sonra bıyık ekimi yapılan taraf kesilince tekrar çıkar mı.maliyeti ne olur hocam yardımcı olursanız sevinirim .saygılar..teşekkürler…
Op.Dr.Atilla KAYA
gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirebiliriz.muayenemiz ücretsizdir

ismail
18 Ocak 2016

Atilla bey motosiklet kazası sonucu üst dudağımda 10 kurus büyüklüğünde doku kaybı oldu ekim için önce estetikle düzeltmemiz mi gerekir orada bıyık çıkmıyor
ayrıca ekim olursa sakalım genetik olarak siyah sarı aynı tonları tutturabilirmisiniz?
Op.Dr.Atilla KAYA
Sakalınızdaki köklerden alıpğ ekeriz aynısı olur

murat
19 Ocak 2016

ben bir kaza sonucu sağ üst dudağımın da yırtıldı ve kıl yeşermedi maliyetini düşünüyorum
Op.Dr.Atilla KAYA
1000 TL ödersiniz.

adem cekirdekoglu
29 Ocak 2016

Hocam kucuklukte tavşan dudak olduğum için ameliyatlar geçirdim ve üst dudagimda bazı kısımlarda biyik cikmiyo ekimle kapanirmi kapanırsa maaliyeti tahminen ne olur 0537 340 35 37 tedavi mümkün diyosaniz gorusebilirmiyiz
Op.Dr.Atilla KAYA
http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html bu linkten tedavi ücretlerine bakabilirsiniz

selim
17 Nisan 2016

Koldaki ameliyat izinede kil ekimi uygulayabilirmisiniz hocam

Op Dr Atilla Kaya
hayır yapmıyoruz

Ali
27 Haziran 2016

Merhaba ben 16 yasindayim elektrikli tras makinasiyla biyigimi kestim bazi bosluklar oldu bazilari yandi diyor acaba cikarmi yoksa ektirme yapmam lazimmi
Op.dr.seher ŞİRİN
16 yaş bıyık ekimi için çok erken

ahmet
14 Eylül 2016

slm benım kolumda faca ızı var faca ızı olan bolgecen kıl cıkarmı yada sız herhangı bı ıslem yapa bılıyomusunuz
Op Dr Atilla Kaya
kıl kökü ekimi yapılabilir

Özgür
19 Temmuz 2017

Slm hocam benim sakal bölgemde sivilceden kaynaklı çukurlar var ve o bölgelerde sakal dökülmesi var nasıl kurtulabiliriz hocam
Op.Dr.Atilla Kaya
sakal ekimi ile kamufle edilebilir

ömer
25 Ağustos 2017

ben profelyonel olarak boks yapıyorum bu yüzden yüzümde sık sık yarılmalar oluyor suan bile bir cok dikis var bu dikislerin üstüne ekim yapılabilir mi
Op.Dr.Atilla Kaya
sakal bölgesinde ise yapılabilir

Kemal
20 Eylül 2017

Kaza sonucu sağ dudak bıyık bölgesinde açılma oldu dikiş izi var Oray’a bıyık ekimi ne kadar mal olur? Ve bıyık ekiminde o kızarıklıklar kaç gün sonra geçiyor ?
Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf önderin değerlendirelim.ekilen kıllar uzayacağı için kızarıklık kamufle olur1 hafta 10 günde geçer